E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

VV

Nesër votohet qeveria e re, VV: Do ta kundërshtojmë rrëmbimin e fitores

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë të ditur nëse do të marrë pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës e cila është caktuar për të...

Teatri/ Kurti: Aktivistët e VV do kundërshtojnë edhe më fort

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi së fundmi se Vetëvendosja do të protestojë edhe më fort, për çdo padrejtësi që bëhet në Shqipëri. Ai u...

Zbulohet manovra e Lëvizjes Vetëvendosje për të formuar koalicion

Së fundmi është zbuluar manovra politike e Lëvizjes Vetëvendosje për të formuar një koalicion. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë...

Prishja e koalicionit/ A do i tërheqë Mustafa ministrat e LDK-së nga qeveria

Mbrëmjen e kaluar u prish koalicioni VV-LDK si pasojë e mocionit të mosbesimit që u propozua nga Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

Marrëveshja VV-LDK, Basha: Akt ndershmërie dhe pjekurie politike

Edhe Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes VV dhe LDK-së. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Basha përshëndet...

Marrëveshja VV-LDK/ Reagon ashpër Haradinaj

Lidhur me marrëveshjen që u arrit sot mes VV dhe LDK-së, ka reaguar edhe kryeministri ende në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj. Ky i fundit...

Marrëveshja VV-LDK, Rama: Uroj të kemi një bashkëpunim sa më të dobishëm

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen që u arrit ditën e sotme mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, për krijimin e qeverisë së re të Kosovës. Rama...

Marrëveshja mes VV dhe LDK, Meta: E përshëndes ngrohtësisht

Lidhur me arritjen e marrëveshjes mes VV dhe LDK, ka reaguar së fundmi Presidenti Ilir Meta. Ky i fundit “përshëndet ngrohtësisht” arritjen e marrëveshjes për...

Nënshkruhet marrëveshja mes VV dhe LDK

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë nënshkruar ditën e sotme marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Raportohet...

Përfundon takimi mes VV dhe LDK

Sapo ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës. Raportohet se...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...