E martë, 19 Janar, 2021
0 C
Tirana

“Pacientë të rinj me simptoma të rënduara”, Manastirliu lëshon thirrjen e fortë (FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, apelon sërish në shenjë këmbane alarmi ndaj qytetarëve, lidhur me masat ndaj pandemisë.

E shqetësuar për numrin në rritje të të infektuarve, e mbi të gjithë për shtrimet nga të rinjtë, ajo kërkon vetëndërgjegjësim në masë.

Manastirliu tregon se aktualisht vijon që të ketë pacientë të rinj të shtruar në spital, me simptoma të rënduara, si pasojë e virusit COVID-19.

Ndodhur në këto kushte, ministrja ka ripërsëritur apelin që të gjithë bashkërisht të bëhemi pjesë e betejës për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Statusi

📍SPITALI INFEKTIV
Vijon të ketë pacientë të rinj të shtruar në spital, me simptoma të rënduara, si pasojë e virusit të rrezikshëm COVID19.

I gjithë shërbimi, duke filluar nga ekzaminimet, deri tek trajtimi në terapinë intensive realizohen në spitalin infektiv nga ekipi i specializuar i mjekëve, infermierëve dhe të gjithë stafit mbështetës, me vetëmohim e sakrificë që prej fillimit të epidemisë!

⏩ Bëhu pjesë e betejës së përbashkët për të frenuar përhapjen e COVID19, duke respektuar rregullat🙏🏼

↔️Ruaj distancën nga të tjerët
😷Vendose maskën
🧼Kujdesu për higjienën personale dhe kolektive

#BASHKË kundër #COVID19

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...