E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

VIDEO/ Protesta e mbrëmshme, policët serbë rrahin brutalisht qytetarët

Pamje të rënda janë publikuar në rrjetet sociale nga protestat e mbrëmshme që u zhvilluan në Serbi, për të kundërshtuar orën policore të vendosur nga qeveria.

Në një video që është shpërndarë në Twitter, shihet sesi tre qytetarë të ulur në stol sulmohen dhe rrihen nga policët serbë, të cilët i godasin me shkopinj gome. Ata nuk shihen të bëjnë asnjë lloj rezistence, ndërsa policia vijon edhe i godet.

Videoja është shpërndarë edhe nga raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon. Në postimin e saj, ajo shkruan se Vuçiç po sulmon brutalisht qytetarët e rëndomtë dhe kalimtarët e rastit.

Protestat shpërthyen mbrëmjen e djeshme, pasi qeveria vendosi të rikthente kufizimet në orar, pas rritjes së rasteve me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, plagoset një person

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...