E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Premier League, Chelsea parakalon Leicesterin dhe merr vendin e tretë

Do të jetë një betejë e fortë në 3 javët e fundit të Premier League për të mësuar se cilat do të jenë skuadrat që do të përfshihen në Kupat e Evropës.

Leicester City i mohoi 3 pikët Arsenalit, me Jamie Vardy që iu përgjigj pak minuta nga fundi golit të Aubameyang.

“Dhelprat” ruajnë vendin e katërt në renditje, ndërsa “Topçinjtë” mbajnë vendin e 7 dhe të fundit që siguron një biletë në Europa League, por ndiejnë pranë kërcënimin e Tottenham.

Chelsea arriti një fitore tepër të rëndësishme në transfertën e Crystal Palace. Bluve të Londrës iu nevojitën 3 gola për të mposhtur 3-2 vendasit, e tashmë e shohin veten në vendin e tretë me vetëm 1 pikë më shumë se Leicester, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzon të marrë vaksinën e AstraZeneca-s

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka refuzuar të marrë vaksinën e kompanisë AstraZeneca. Vaksina e AstraZenecës dhe Universitetit të Oksfordit është e sigurtë dhe efektive...

Kryemadhi: Pas 25 prillit i japim fund çdo abuzimi

ryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Kashar, me të cilët diskutoi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë...

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...