E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

VV

Kurti: Ende nuk kemi marrëveshje me LDK-në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka bërë të ditur se edhe pas dorëzimit të emrit për mandatar për kryeministër ende nuk kanë arritur...

VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon dokumenti i mëposhtëm të cilin e ka...

Përfundon pas 3 orësh takimi VV-LDK

As ditën e sotme, Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur në një marrëveshje. Raportohet se takimi ka zgjatur 3 orë. Zëdhënësi i LDK-së, Besian...

Nesër takimi i shumëpritur, Albin Kurti shkon në zyrë të Hashim Thaçit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti pritet që të zhvillojnë një takim nesër në mesditë. “Në letrën e dërguar...

“Për fat të keq, Shqipëria s’ka çfarë t’i mësojë Kosovës!” Meta apel LDK dhe VV

Presidenti Ilir Meta ka folur për një sërë çështjesh të rëndësishme në Shqipëri, por edhe në Kosovë. Gjatë një interviste të gjatë për gazetën “Epoka...

Mediat në Kosovë: Arrihet marrëveshja, si i ndanë ministritë VV dhe LDK

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë...

Koalicioni me LDK-në/ Albin Kurti: Duam ta forcojmë shtetin

Kandidati për kryeministër i Kosovës Albin Kurti përgjatë një interviste me zyrën e Heinrich Böll Stiftung me seli në Beograd, realizuar me gazetarin Simon...

Albin Kurti njofton grupin e ri parlamentar të VV për sfidat me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e parë e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim, kryetari i VV dhe njëkohësisht...

Sot firmoset marrëveshja VV-LDK, si do ndahen ministritë

Sot pritet të zhvillohet një takim me liderët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku do të finalizohet marrëveshja për të qeverisur...

Rama i tha se është ‘lajthitje’, ja si ia kthen Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, që tha se është lajthitje marshimi i VV më datë 28...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...