E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Vermoshi

Rrëzimi i avionit në Vermosh, një makinë “zhduku” pilotin e pasagjerin

Policia ka zbardhur disa detaje nga ulja e avionit privat në zonën e Vermoshit, në Malësi të Madhe. Brenda avionit kanë qenë dy persona...

Në malet mikpritëse të Shqipërisë, një udhëtim nga Vermoshi në Lëpushë

Vështirë se dikush i njeh malet e vendit të vogël ballkanik si një destinacion i bukur natyrë. Banorët e luginës së vetmuar të Vermoshit...

Vermoshi në protestë: Të mos shembet kulla e Prek Calit

Kulla muze e Prek Calit është shembur dje nga policia, dhe banorët e Vermoshit dhe familjarët e patriotit kanë zhvilluar një protestë. Ata dënuan...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...