E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

“Arrest me burg” për 6 të akuzuarit për ekzekutimin e Jan Prengës

loading...

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për ekzekutimin e Jan Prengës.

Raportohet se gjyqtarja Flora Hajredinaj ka vendosur që Bajram Hajri, Leonard Hajri, Olsi Turja, Elton Hajri, Festim Bixhdili dhe Ardian Doçaj të qëndrojnë në burg.

Kujtojmë se Jan Prenga u rrëmbye më 17 janar në zonën e Kamzës dhe humbi jetën nga torturat. Trupi i tij nuk është gjendur ende.

Sipas hetimeve, rrëmbimi dhe vrasja e tij erdhën pas konflikteve për drogën mes grupit Hajri dhe vëllezërve të viktimës në Angli.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Nuk ka bindur Guardiolën, mbrojtësi portugez bëhet pjesë e një shkëmbimi

Joao Cancelo u transferua këtë sezon te Manchester City nga Juventus. Pritshmëritë e trajnerit Pep Guardiola për anësorin portugez ishin të larta, megjithatë mbrojtësi...

Pas divorcit Adele shet shtëpinë e saj dhe humbet një milion paund

Në mënyrë që të ndërroje faqe dhe të shpëtoje shpejt e shpejt nga kujtesa e ish-burrit Simon Konecki, Adele ka shitur vilën e saj...

Firmoset marrëveshja/ Kontribut prej 700,000 dollarë nga Zvicra, Norvegjia e UNDP

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nënshkruar sot një partneritet me Ambasadën e Zvicrës, Ambasadën Mbretërore të Norvegjisë për Shqipërinë, dhe Programit për...

E kaloi jetën si pjesë e “shfaqjeve të pazakonta”, njihuni me njeriun me fytyrë luani

Quhej “shfaqja më e madhe në botë”. Ishte bashkimi i 2 trupave më të famshme të cirkut në botë, që performonin numrat më argëtues...

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT