E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Rrëzimi i avionit në Vermosh, një makinë “zhduku” pilotin e pasagjerin

Policia ka zbardhur disa detaje nga ulja e avionit privat në zonën e Vermoshit, në Malësi të Madhe. Brenda avionit kanë qenë dy persona të cilët kanë arritur të shpëtojnë. Menjëherë pas uljes, piloti tentoi të fluturojë sërish por nuk ia kanë dalë, ndaj u detyruan të largohen. Disa banorë të zonës kanë tentuar të afrohen, por që ata nuk i kanë lejuar. Në vendngjarje ka mbërritur dhe një automjet tip “Fuoristradë” që i ka marrë dy personat dhe janë larguar. Nuk dihet nëse ata janë turistë, apo ngjarja lidhet me situatën e trafikut të kanabisit në vend. Burime për “ABC” bëjnë të ditur se rreth orës 09:00 të mëngjesit, mjeti fluturues është pikasur nga barinjtë në Velipojën e Vermoshit. Pas një ore, piloti ka tentuar të grihet në ajër, por është përplasur me disa pemë.

“Disa minuta më vonë, në vendin e ngjarjes ka ardhur një fuoristradë dhe ka marrë dy personat që ndodheshin në aeroplan. Këta në makinë nuk lejuan që banorët e fshatit të afroheshin”. Kështu është shprehur kryeplaku i Kelmendit, Prek Vata.

Njoftimi i policisë:

Policia e Shkodrës ka reaguar për rrëzimin e avionit në zonën e Vermoshit, mesditën e sotme. Sipas policisë, rreth orës 12:30, është marrë informacion se në zonën e Vermoshit, në kufirin ndarës ndërmjet Shqipërisë dhe Malit të Zi është rrëzuar një avion i vogël.

Uniformat blu janë të rezervuara me detajet lidhur me këtë ngjarje. “Më datë 04.10.2021, rreth orës 12:30, është marrë informacion se në zonën e Vermoshit, në kufirin ndarës ndërmjet Shqipërisë dhe Malit të Zi (vendi i papërcaktuar) është rrëzuar një avion i vogël. Menjëherë janë nisur shërbimet nga DVP Shkodër dhe Komisariati i Policisë Malësi e Madhe, së bashku me Policinë Kufitare për verifikimin e rastit”, njofton policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...