E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

‘Rrëzohet’ avioni në Vermosh/ Zagani plas ‘shashkën’ e radhës

Ish-oficeri i Antidrogës, Dritan Zagani, ka reaguar në lidhje me zhvillimin më të fundit ku një avion i vogël privat ka kryer ulje të detyruar në Vermosh. Pas uljes së detyruar të aionit, si shkak i defekteve gjatë fluturimit, një fuoristradë e bardhë ka ardhur dhe ka marrë dy personat që gjendeshin në të.

Ende nuk ka informacione zyrtare nëse në avionin e dyshimtë, pa asnjë shenjë identifikimi, kishte lendë narkotike, apo sende të kundraligjshme. Ky rast të sjellë në vëmendje ato të avionëve të rënë në Durrës dhe Lushnje, ku u zbulua se po përdoreshin për trafik kanabisi.

E madje Zagani jep sinjalet se me gjasë, diçka e tillë ka ndodhur. “He ta haje dreqi ta haje..se na kishte marre malli per nje nga keto mushkonjat e Saliut”, shkruan ai bashkëngjitur një fotoje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...