E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Vetëflijohet vëllai i Ndrea Prendit? 60-vjeçari gjendet i djegur në banesë

Vëllai i Ndrea Prendit është gjetur i vdekur në banesën e tij, në Reps të Mirditës. Banesa në të cilin jetonte Nikoll Prendi, është përfshirë nga flakët.

Komshinjtë dhe kryetari i fshatit, Simon Kola, ka ndërhyrë menjëherë kur kanë parë flakët që kanë përfshirë shtëpinë e Prendit. Ndonëse janë përpjekur të hapin dyert për ta shpëtuar Prendin, për fat të keq nuk ia kanë dalë dot mbanë.

Në momentin që kanë mbërritur shërbimet e Posaçme, 60-vjeçari Prendi është nxjerrë i pajetë nga banesa. Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes, ndërkohë që paraprakisht raportohet se Prendi i ka vënë flakën banesës, për tu vetëflijuar.

Nikoll Prendi ishte i divorcuar dhe jetonte i vetëm në këtë banesë. Shkaqet që mund ta kenë çuar drejt këtij akti fatal, nuk dihen ende.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Si në përralla/“Castel Meur”, shtëpia e ndërtuar midis dy shkëmbinjve (FOTO)

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...