E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

zjarr

Digjet biblioteka/Polici bën selfie, roja rrezikon të rrëshqasë nga çatia

Një situatë e pazakondtë e njëkohësisht qesharake ka ndodhur në Shkodër, kur pas djegies së një biblioteke, policia nuk hidhet në veprim, por merret...

Zjarr në Qendrën Tregtare në Hong Kong, të paktën 100 persona të bllokuar

Më shumë se 100 njerëz janë bllokuar në çatinë e Qendrës Botërore të Tregtisë në Hong Kong, në pritje të shpëtimit pas një zjarri...

Zjarr në ambientet e spitalit Covid 3/ Manastirliu: Po hetohen disa pista

Paraditen e sotme, flakët e zjarrit kanë rënë në katin e parë të spitalit Covid 3 në QSUT. Bëhet fjalë për një rezistencë ngrohjeje...

Elbasan/ Një lokal përfshihet nga flakët, dyshimet e para të policisë

Ambientet e një lokali janë “pushtuar” nga flakët në Elbasan. Flakët e zjarrit kanë shkrumbuar një lokal në lagjen “Luigj Gurakuqi”. Në njoftimin paraprak,...

Tragjedi në Astir/Nënë e bir hidhen nga dritarja, për t’u shpëtuar flakëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Astir, ku një grua së bashku me të birin janë hedhur nga kati i...

Lanë gjellën në zjarr pasi po shikonin telenovelën, çiftit u shpërthen bombola

Një çifti në Berat u ka shpërthyer bombola e gazit, pasi ishin ‘harruar’ pas telenovelave. Gjatë mesditës së sotme, një zjarr i fuqishëm ka...

Vetëflijohet vëllai i Ndrea Prendit? 60-vjeçari gjendet i djegur në banesë

Vëllai i Ndrea Prendit është gjetur i vdekur në banesën e tij, në Reps të Mirditës. Banesa në të cilin jetonte Nikoll Prendi, është...

Tetovë/ Tentoi të shpëtonte nënën, u dogj dhe vetë brenda (FOTO)

Në mesin e 14 viktimave në spitalin që u shkrumbua në Tetovë, ndodhej edhe një vajzë e re, e cila ndodhej pranë së emës....

Tetovë/ Muaj më parë ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit të spitalit

Autoritetet kanë nisur nga hetimet, pas tragjedisë që ndodhi në Tetovë, ku flitet për një numër të lartë viktimash e po kështu të lënduarish....

Tragjedia në Tetovë/ 5 prokurorë marrin në dorë hetimet, flitet për 15 viktima

Pesë prokurorë kanë nisur hetimet për shpërthimin e zjarrit në Tetovë, e ndërsa burime jo zyrtare thonë se kanë ndërruar jetë së paku 15...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...