E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

shtepi

Si në përralla/“Castel Meur”, shtëpia e ndërtuar midis dy shkëmbinjve (FOTO)

Shtëpia e quajtur “Castel Meur”, por që njihet edhe si “shtëpia në humnerë”, daton që nga viti 1861. Kjo shtëpi e mahnitshme, duket sikur...

Vetëflijohet vëllai i Ndrea Prendit? 60-vjeçari gjendet i djegur në banesë

Vëllai i Ndrea Prendit është gjetur i vdekur në banesën e tij, në Reps të Mirditës. Banesa në të cilin jetonte Nikoll Prendi, është...

Pjesa më e madhe e shqiptarëve nuk kanë mundësi të blejnë shtëpi dhe as makinë

Një pjesë e konsiderueshme e individëve shqiptarë deklarojnë se nuk kanë mundësi që të blejnë apo të ndërtojnë një shtëpi, që është në kontrast...

Kredia për shtëpi, si “lulëzoi” në kohë krize

Kriza provoi se tregu i pasurive të paluajtshme në Shqipëri shpesh del jashtë skemave dhe projeksioneve më të pritshme. Kur ekonomia u pllakos nga...

‘Me një mik special’/ Rama i shkon në shtëpi ish-presidentit francez, Sarkozy

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Në takimin e zhvilluar në shtëpinë e Sarkozy në Paris, Rama...

Serbët po blejnë apartamente në masë në Greqi, çmime më të ulëta se në Beograd

Interesi i qytetarëve serbë për të blerë pasuri të paluajtshme në Greqi është rritur në vitet e fundit, dhe e njëjta trend ka vazhduar...

Puna nga shtëpia – simbol i ri statusi?

Jeta e punës do të jetë ndryshe edhe pas Coronës. Sidomos sipërmarrjet e mëdha do të jenë të gatshme të fusin procese pune më...

88-vjeçarja i lë shtëpinë në këmbim të përkujdesjes, kujdestarja i merr banesën

Një 88-vjeçare nga fshati Mborje i Korçës është ankuar pranë emisionit Stop në Tv Klan për një vendim të padrejtë gjyqësor. Zonja Nasta Tore kishte...

Avokati i mjekut Prifti: Nuk është i detyruar që të deklarojë pasurinë

Henrik Ligori, avokati i mjekut kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti,  ka deklaruar se do të apelojë vendimin e gjykatës në lidhje me lënien në...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Të fundit

Shpikësi i vaksinës jep alarmin: Virusi Nipah, një kërcënim tjetër pandemik

Teksa bota vazhdon të përballet me COVID-19, ekziston një virus tjetër që është një nga kërcënimet e ardhshme pandemike. Ky është një nga paralajmërimet...

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për "korrupsion aktiv" në...

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...