E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

avion

Gjendet foshnja e porsalindur në koshin e tualetit të avionit

Stafi i aeroportit në Mauritius ka gjetur një djalë të porsalindur, të braktisur në koshin e plehrave të tualetit të një avioni. Një 20-vjeçare...

Gjatë udhëtimit doli me Covid, gruaja izolohet në tualetin e avionit

Një mësuese mori lajmin se ishte e infektuar, teksa ishte duke udhëtuar me një avion. Mësueses i duhej të kalonte pesë orë në izolim...

Mijëra fluturime janë anuluar në mbarë botën

Më shumë se 2.000 fluturime janë anuluar globalisht të mërkurën, pasi rritja e Omicron vazhdon të pengojë udhëtimin. 2.221 fluturime janë anuluar që nga ora...

Alarm në avion, pasagjeri kërkonte të hapte derën (VIDEO)

Ky është momenti dramatik kur një roje sigurie jashtë detyrës ndaloi një pasagjer tjetër të hapte derën e avionit, vetëm pak çaste pasi u...

Avioni do ngarkohej me dr*gë? Bariu: Pashë një grua dhe dy burra

Bariu Kolë Vuçaj, ka qenë personi i parë që ka shkuar tek avioni i rrëzuar në livadhet e Vermoshit. Ai thotë në rrëfimin e...

Rrëzimi i avionit në Vermosh, një makinë “zhduku” pilotin e pasagjerin

Policia ka zbardhur disa detaje nga ulja e avionit privat në zonën e Vermoshit, në Malësi të Madhe. Brenda avionit kanë qenë dy persona...

Të planifikuara dy fluturime/ Nesër mbërrijnë afganët e parë në Shqipëri?

Prej së hënës deri ditën e sotme mësohet se ishin planifikuar fluturime nga Kabuli drejt Tiranës por ato janë anulluar. "Top Channel" nga burime të...

VIDEO/Mbahej në rrotën e avionit, afgani filmon veten kur largohet nga Kabuli

Video e cila është bërë virale, tregon një djalë të ri që regjistron veten dhe afganët e tjerë duke u kapur pas një aeroplani...

Alarm për bombë/ Evakuuohen pasagjerët e një avioni në aeroportin e Parisit

Pasagjerët e një avioni në aeroportin e Parisit janë evakuuar, pasi është gjetur një pajisje e dyshimtë, e cila mund të ketë material eksploziv. Ministri...

Mbërrijnë në Rinas 100 mijë vaksina kineze anti-covid

Kanë mbërritur me një ditë vonesë në aeroportin e Rinasit, 100 mijë vaksina kineze kundër koronavirusit. Kryeministri Edi Rama, e cilësoi bllokimin e punës në...

Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...