E hënë, 21 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Shpërthimi i vullkanit që terrorizoi turistët, rritet numri i viktimave

Shkon në 16 numri i viktimave nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re.

Dy persona rezultojnë të humbur, ndërsa 20 të tjerë po marrim mjekim në spital si pasojë e djegieve të rënda. Forcat ushtarake dhe zhytësit vijojnë ende kërkimet për të gjetur trupa të tjerë në ujërat rreth ishullit.

Sipas policisë, dyshohet se një prej trupave të zhdukur të ketë përfunduar në det.

Në momentin e shpërthimit në ishull ndodheshin 47 persona. 5 prej të cilëve ishin nga Zelanda e Re. Pjesa tjetër ishin turistë nga vende të ndryshme të botës si: Australia, SHBA, Gjermania etj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Firence/ Shqiptari 44 vjeç goditet në rrugë, në gjendje të rëndë, në spital

Një shqiptar është qëlluar me sende të forta dhe ndodhet në gjendje kritike në spital. Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur në Firence, rreth 24...

Rama paralajmëron poseduesit e mjeteve, “Nuk ka më shaka me kolaudimin!”

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryeministri i vendit Edi Rama ka paralajmëruar të gjithë poseduesit e automjeteve. Ai ka përmendur dhe një shifër; mbi 15...

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...