E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Mijëra fluturime janë anuluar në mbarë botën

Më shumë se 2.000 fluturime janë anuluar globalisht të mërkurën, pasi rritja e Omicron vazhdon të pengojë udhëtimin.

2.221 fluturime janë anuluar që nga ora 5 e mëngjesit të së mërkurës ET me 721 prej tyre që fluturojnë brenda, brenda ose jashtë Shteteve të Bashkuara. Gati 3.000 fluturime janë vonuar.

Në nivel global, linjat ajrore kanë anuluar mijëra fluturime gjatë periudhës së festave, pasi stafi dhe ekuipazhi janë të sëmurë. Më shumë se 6.000 fluturime në prag të Krishtlindjeve, Krishtlindjeve dhe një ditë pas Krishtlindjeve u anuluan.

Në SHBA, më shumë se 1.200 fluturime u anuluan dhe më shumë se 5.000 u vonuan vetëm të dielën. Më shumë se 3.000 fluturime u anuluan të hënën, me një sasi të ngjashme të ndalur edhe të martën, sipas FlightAware.

Burimi i lajmit: CNN. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...