E shtunë, 15 Gusht, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

fluturime

Fluturime në kohë pandemie/ Turistë nga Ukraina, Polonia, Bjellorusia. Shqiptarët ikin në Turqi

Tregu i fluturimeve ka ndryshuar tërësisht pas pandemisë që goditi vendin. Pas hapjes së qiejve, fluturimet nga aeroporti i Rinasit janë shtuar, por sërish...

Guvernatori i Toskanës thirrje qeverisë shqiptare: Gjurmoni rastet ose do bllokohen fluturimet

Guvernatori i rajonit të Toskanës në Itali, Enrico Rossi, ka shprehur shqetësimin për numrin në rritje të të infektuarve, e kur ato janë raste...

Abrashi: Fluturimet nga Kosova rinisin brenda dhjetë ditësh

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit në Kosovë, Arban Abrashi deklaroi se pritet që fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të rinisin brenda...

Turqia planifikon rikthimin e fluturimeve me 40 shtete

Ministri turk i Transportit, Adil Karaismailoglu bëri me dije së fundmi se Turqia planifikon të rikthejë fluturimet ndërkombëtare me rreth 40 shtete gjatë këtij...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Rama: Ja shtetet me të cilat Aeroporti “Nënë Tereza” mbyll hyrje-daljet

Pak më herët, Aeroporti “Nënë Tereza” njoftoi të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020 do të ndërpriten të gjitha fluturimet,...

Koronavirusi anuloi fluturimet? Ministria e Jashtme njoftim për shqiptarët në Suedi

Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar të gjithë shqiptarët që ndodhen në Suedi që pasi të provojnë se nuk kanë pasur mundësi t’i...

BE dënon vendimin e Trump-it për të ndaluar fluturimet nga Evropa

Bashkimi Evropian tha të enjten se vendimi i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndaluar fluturimet nga Evropa për në SHBA,...

Anulohen fluturimet nga Italia veriore drejt Prishtinës

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ka pezulluar përkohësisht fluturimet që vijnë nga Italia veriore, pas përhapjes së madhe të koronavirusit që mori jetën e 230...

Belgjika anulon fluturimet ajrore, arsyeja

Kompanitë ajrore në Belgjikë kanë anuluar mbi 60 fluturime për shkak të motit të keq. Stuhia “Ciara” e njohur si një nga më të...

Të fundit

Radha kilometrike në Kakavijë, jehonë edhe në mediat italiane

Radhët kilometrike të krijuara ditët e fundit në Kakavijë, janë komentuar së fundmi edhe nga mediat italiane. Il fatto quotidiano shkruan se mbi 4000 vetura...

Situata në Kosovë vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Kosovë, si pasojë e pandemisë vijon që të jetë shqetësuese! Autoritetet shëndetësore kanë bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit, teksa konfirmohet...

Zvogëlohet radha e makinave në Kapshticë, pala greke nis punën me 4 sportele

Bëhet me dije se është zvogëluar radha e makinave në Kapshticë. Pala greke ka nisur të punojë me katër sportele duke përshpejtuar edhe procedurat, shkruan...

Gjermania shënon numrin më të lartë të rasteve me koronavirus që nga prilli

Gjermania ka regjistruar një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas institutit gjerman “Robert Koch”, në Gjermani...

Atentati te hoteli në Tushemisht/ Arrest me burg për ekzekutorin e ngjarjes

Gjykata e Korçës dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Anterio Kaloshi. Ai u arrestua dy ditë më parë gjatë operacionit të...