E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

ushtare

3 ushtarët e infektuar të KFOR, Ministria e Mbrojtjes jep detaje

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se në 16 rastet e reja të regjistruara së fundmi me COVID-19, janë edhe tre pjestarë të Forcave të...

Ekzekutohen 2 ushtarë amerikanë

Ushtria amerikane në Afganistan njoftoi të dielën se të paktën dy ushtarë të saj janë vrarë dhe gjashtë të tjerë u plagosën kur një...

Ushtria amerikane tregon “muskujt”: Tanke dhe 20 mijë trupa në kufi me Rusinë

Qindra tanke dhe rreth 20 mijë ushtarë amerikanë janë vendosur në kufi me Rusinë. Ky është numri më i madh i ushtarëve amerikanë që...

Historia e panjohur e heroinës që ekzekutoi me snajper 309 ushtarë nazistë

Lyudmila Mijailivna Pavlichenko, shfaqet në kronikat e Luftës së Dytë Botërore si snajperja e Ushtrisë së Kuqe dhe Heroina e Bashkimit Sovjetik. Mes viteve...

Pentagoni: 34 ushtarakë me lëndime në tru pas sulmit iranian

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundër një baze...

“Ne po shkojmë në luftë vëlla”, ushtarët amerikanë nisen drejt Lindjes së Mesme

Rreth 600 ushtarë nga Karolina e Veriut janë nisur për në Lindjen e Mesme, si pjesë e një grupi prej 3.500 parashutistësh amerikanë. Të rinjtë...

Ekzekutohen 6 ushtarë afganë

Të paktën gjashtë ushtarë afganë u vranë nga një sulm me makinë bombë që shënjestroi një kompleks ushtarak në provincën veriore Balkh. Pasi bomba shpërtheu,...

Festuan si ushtarë ndaj Shqipërisë, zbulohet dënimi i UEFA-s për Turqinë

Federata Turke e Futbollit është dënuar me një gjobë prej 50 mijë eurosh, për shkak të festimit të futbollistëve si ushtarë në sfidat ndaj...

SHBA-ja tërheq 4 000 ushtarë nga Afganistani

Rreth 4000 ushtarë amerikanë do të tërhiqen këtë javë nga Afganistani. Lajmi është dhënë nga mediat amerikane. Edhe pse ende nuk ka pasur një...

Rrëzohet helikopteri në Afganistan, dy ushtarë humbin jetën

Ushtria amerikane njoftoi të mërkurën se dy anëtarë të saj mbetën të vdekur si pasojë e rrëzimit të një helikopteri në Afganistan. Autoritetet po hetojnë...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT