E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

turistet

Turistët “shpartallojnë” euron, zbret në nivelin më të ulët në 11 vjet

Në bregdet, apo në qendrat e qyteteve kryesore është vështirë që të mos gjesh turistë, që vitet e fundit kanë zbuluar sekretin e fundit...

Lokalizohen dy turistët belgë në Llogara, pas 12 orësh

Lokalizohen dy turistët belgë, të cilët kishin humbur gjurmët që prej mbrëmjes së djeshme mes Llogarasë dhe Dhërmiut. Pas 12 orësh, Policia e Vlorës ka...

Shqipëria synon të tërheqë turistët, me sloganin më të keq të turizmit në botë

Nga Chris Leadbeater “The Telegraph” Marketingu mund të jetë një punë e ndërlikuar. Përtej çdo reklame, që mund të duket gati gjeniale, që ju impresionon...

Vlonjatët nisin plazhin

Moti i ngrohtë dhe temperaturat e larta kanë rikthyer vlonjatët dhe jo vetëm buzë bregdetit. Në gjithë vijën bregdetare të vendit, numri i vizitorëve është...

Video/ Për 5 orë të bllokuar në humnerë, shikoni si u shpëtuan dy turistët e huaj në Theth

Policia shpëton dy turistë të huaj në Theth.  Ata kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në një humnerë. Njoftimi i policisë Policia shpëton dy...

Turistët e huaj zbulojnë Kalanë e Vilë Bashtovës, por rruga është sfilitëse

Vilë Bashtova e Kavajës, 10 km nga autostrada kryesore Durrës-Rrogozhinë, edhe pse fshat i vogël, mund të konsiderohej një zone turistike, nëse do i...

Dramatike, turistët paguajnë për të parë ku jetojnë të varfrit

Një degë e veçantë e turizmit, ajo në të cilën vizitohen lagjet në të cilat jetojnë më të varfrit, kanë ndarë mendimet e ekspertëve...

Në parqe veç të moshuarit/Të rinjtë shqiptarë kanë turp t’i frekuentojnë (Video+Foto)

Teksa në shumë shtete evropiane parqet janë vendi kryesor për familjarë edhe të rinj, për të kaluar orë të tëra, në Shqipëri ndodh e...

Flasin vendasit dhe turistët/Ja çfarë i dallon shqiptarët!

Shqiptarët janë një popull i cili njihet si supersticiozë, veçanërisht për brezat e moshuara. Edhe pse çdo kombësi ka bestytni, përsëri për shqiptarë ato...

Do udhëtoni për në SHBA? Tre porosi për turistët shqiptarë

Ambasada amerikane në Tiranë ka disa këshilla për të gjithë ata shqiptarë që do të udhëtojnë drejt SHBA-ve për turizëm. Në faqen zyrtare në...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...