E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Fatura e ‘kripur’ për një drekë ‘çmend’ turistët, njoftojnë policinë

Disa turistë, të cilët kishin zgjedhur qytetin e Ohrit për të kaluar disa ditë pushimi, janë përballur me një situatë jo fort të zakonshme, shkruan “Insajderi”.

Pasi kishin drekuar në një nga restorantet në vend, fatura e ushqimit u kishte ardhur në total 50.000 denarë apo 833 euro.

Kjo shumë ka shkaktuar irritim tek turistët, të cilët më pas debatuan me kamarierët. Debati mes tyre nuk shënoi ndonjë zgjidhje, e për rrjedhojë u desh ndërhyrja e policisë, të cilët u njoftuan nga turistët. Si përfundim, këta të fundit, nga 833 euro që iu erdhi fillimisht në faturë, paguan vetëm 660 euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...