E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

turistet

Tërmeti tremb turistët, anulohen prenotimet për festat në Shqipëri

Festat e fundvitit karakterizohen jo vetëm nga kthimi i emigrantëve në vend por edhe nga numri i lartë i turistëve që zgjedhin të kalojnë...

Pitoni gjigant tenton të hipi në makinë, turistët vrapojnë të alarmuar (foto-video)

Dy turistë kanë shpëtuar për fije të perit, kur një piton gjigant ka tentuar që të hipte mbi një automjet, diku në Afrikën e...

“Shkove me lule si tek e dashura”, avokati i Mihalit nuk lë gjë pa i thënë Klosit (video)

Avokati i pronarit të “Panorma” Mihal Kokëdhimës, Kujtim Cakrani, nuk i ka kursyer kritikat ndaj ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. Mihal Kokëdhima,...

Vlorë/ Anija pëson defekt, roja bregdetare shpëton turistët italianë dhe shqiptarë

Një anije me turistë italiane dhe shqiptarë ka pësuar defekt në të dyja helikat e saj në Karaburun. Roja Bregdetare në Vlorë u sinjalizuan rreth...

Gjenden dy turistët hungarezë të humbur në Karaburun, policia jep detajet

Gjenden 2 turistët hungarezë të cilët kishin humbur rrugën mbrëmjen e kaluar, në zonën e Karaburunit. Sipas policisë, lokalizimi i tyre është bërë me anë...

Vodhën rërë nga plazhi, turistët rrezikojnë 6 vite burg

Një çift francez rrezikojnë të dënohen me 6 vite burg, pasi u kapën me 40 kg rërë të vjedhur në ishullin e Sardenjas në...

Dhunoi turistët/ Pronari i lokalit në Gjykatë: Nuk e theva xhamin për t’i dëmtuar

Është mbajtur sot seanca dëgjimore për shtetasin Mihal Kokëdhima, i arrestuar pasi goditi me sende të forta fugonin e një grupi spanjollësh që kishin...

Pronari bëri skena agresive ndaj turistëve spanjollë, policia i bllokon lokalin

Pas ngjarjes aspak të këndshme që ndodhi pak ditë më parë në bregdetin shqiptar, lokali i Mihal Kokëdhimës, në Porto Palermo të Himarës, po...

Goditi turistët spanjollë, policia arreston pronarin e lokalit

Pas dhunës së ushtruar ndaj disa turistëve spanjollë, policia njofton se ka arrestuar shtetasin M.K., 51 vjeç, banues në Sarandë. Ditën e djeshme, në lokalin...

Fatura e ‘kripur’ për një drekë ‘çmend’ turistët, njoftojnë policinë

Disa turistë, të cilët kishin zgjedhur qytetin e Ohrit për të kaluar disa ditë pushimi, janë përballur me një situatë jo fort të zakonshme,...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT