E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

te parakohshme

Më 12 maj vendoset data e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

Ditën e martë, më datë 12 maj do të mësohet se kur do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut. Partitë e mëdha,...

Tryeza për reformën zgjedhore/ Salianji: Ja kur mund të zhvillohen zgjedhjet

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka komentuar marrëveshjen e opozitës me qeverinë në lidhje me Reformën Zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Salianji e...

A është gati PD për zgjedhje të parakohshme/ Përgjigjet Basha

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Përballje”, prej ku theksoi se “PD-ja dhe opozita janë gati për...

A po përgatitet PS për zgjedhje të parakohshme? Përgjigjet Taulant Balla

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, është shprehur i bindur se vendi nuk do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Në një...

“Dua zgjedhje që nesër”, gazetari: Të zhduken karagjozët nga parlamenti

Gazetari Mentor Kikia shfaqet i revoltuar teksa kërkon me ngulm që të zhvillohen zgjedhje të parakohshme parlamentare. Përmes një postimi në Facebook, Kikia shprehet kundër...

“Jam i gatshëm për zgjedhje të parakohshme”, Basha publikon spotin e ‘fushatës’

Pas deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, se është i gatshëm që të shkojë në zgjedhje të parakohshme, ka ardhur edhe hapi i...

Basha: Jemi gati që nesër për zgjedhje të parakohshme, ja kushti ynë i vetëm

Kreu i PD-së Lulzim Basha përgjatë një interviste për “Vizion Plus” ka theksuar se është gati për zgjedhje të parakohshme, mirëpo ka një kusht....

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, ja kur do të zhvillohen

Pas refuzimit të negociatave me Maqedoninë e Veriut, kryeministri Zoran Zaev njoftoi  shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Gjatë ditës së sotme, media vendase ‘Tetova...

Zaev: Ja kur do mbahen zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, deklaron se zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në fund të tetorit të vitit 2020, pra...

Salvini paralajmëron zgjedhje të parakohshme në Itali

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, ka habitur me deklaratën e tij të fundit, teksa është shprehur se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...