E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

stuhia

Stuhia e re që kërcënon Europën, ja shtetet që do të preken

Britania e Madhe nuk po gjen qetësi nga stuhitë. Ditën e djeshme dy persona ndërruan jetë si pasojë e stuhisë së ashtuquajtur “Dennis”. Pas largimit të...

Stuhia ‘Ciara’ godet zemrën e Evropës, shënohen 8 viktima

Pas dëmeve të shumta që shkaktoi në Angli, stuhia ‘Ciara’ ka përfshirë edhe shumë vende tjera të Evropës. Stuhia ka gjunjëzuar Gjermaninë dhe Zvicrën, ndërsa...

Stuhia në Spanjë/ Shkon në 10 numri i viktimave, ngrihet alarmi në Francë

Ka shkuar në 10 numri i viktimave të shkaktuara nga stuhia ‘Gloria’ mbi Spanjën lindore. Mediat spanjolle bëjnë me dije se autoritetet i kanë bërë...

Stuhia shkakton 3 viktima në Francë, policia bën ‘bingo’ me zbulimin në Holandë

Një anije shpëtimi është përmbysur në Atlantik, jashtë brigjeve perëndimore të Francës duke lënë tre pjesëtarë të ekuipazhit të vdekur. Ata ishin pjesë e një...

Stuhia e breshrit prek Elbasanin, shkatërron vreshta dhe ullishte (Video)

Pasditja e sotme ka sjellë një mot të keq në Elbasan, ku reshjet e dendura të shiut janë shoqëruar me stuhi breshëri të cilat...

Stuhia supergjigante “pushton qiellin”, tmerrohen banorët (Video)

Një stuhi supergjigante, është filmuar mbi qiellin e Amarillos, në Teksas. Videoja tregon atë që duket të jetë një re e madhe në formën...

Bien “gurë” nga qielli, stuhia e fuqishme shkatërroi gjithçka

Një stuhi e fuqishme solli me vete breshër, që la të plagosur një grua në Queensland të Australisë. Fiona Simpson përdori trupin si mburojë...

Video/Cikloni mbërrin në brigjet greke, mbyllen shkollat dhe anulohen fluturimet

Një stuhi tropikale mesdhetare ka goditur Kretën së fundmi. Era dhe shira të shumta kanë shoqëruar stuhinë, ndërsa pritet që pjesë të Greqisë Jugore...

Greqia në alarm, stuhia “Zorbas” mund të kthehet në tajfun

Disa vende afrikane, Greqia dhe Italia pritet të goditen nga uragani mesdhetar “Zorbas” që pritet të sjellë erëra të forta pranë brigjeve të këtyre...

Stuhia e fuqishme godet Mesdheun në fundjavë, nuk do kursejë as vendin tonë

Greqia po përballet me një stiuatë të pazakontë përsa i përket gjendjes atmosferike. Mirëpo, një stuhi e fuqishme dhe e rrallë do të godasë gjithë...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT