E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

SHBA/ Stuhia tropikale “Claudette” me pasoja të llahtarshme në njerëz

ATLANTA (AP) – “Claudette” rifitoi statusin e stuhisë tropikale të hënën në mëngjes ndërsa iu afrua bregdetit të Karolinës më pak se dy ditë pas vdekjes së 13 personave, përfshirë tetë fëmijë në një aksident me shumë automjete, për shkak të efekteve të stuhisë në Alabama.

Fëmijët që humbën jetën të shtunën ishin në një furgon që shërbente si strehë për fëmijët e abuzuar ose të lënë pas dore. Automjeti mori flakë gjatë shkatërrimit dhe përplasjeve të forta që solli tornadoja.

Aksidenti gjithashtu u mori jetën e dy personave të tjerë që ishin në një automjet tjetër. Autoritetet i identifikoi ata si 29-vjeçari Cody Fox dhe vajza e tij 9-muajshe, Ariana; të dy nga Tenesi.

Për më tepër, një 24-vjeçar dhe një djalë 3-vjeçar u vranë të shtunën kur një pemë ra në shtëpinë e tyre pak jashtë qytetit Tuscaloosa.

Shumë njerëz të tjerë mbetën të plagosur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...