E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

spitali

Manastirliu publikon pamjet e rënda nga spitali “Shefqet Ndroqi”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar sot pamjet nga brenda spitalit “Shefqet Ndroqi”, i njohur ndryshe si spitali Covid 2. Manastirliu bën thirrje për...

Ndodhej e intubuar në Infektiv, ndërron jetë 23-vjeçarja

Një 23-vjeçare ka humbur jetën nga koronavirusi ditën e sotme në spitalin Infektiv. E reja ishte shtruar para pak ditësh në spital, pasi kishte shfaqur...

“Nëse shifrat kapërcejnë këto kapacitete…”, Manastirliu: Po përgatisim spitalin e dytë COVID

Për të përballuar fluksin në rritje të të prekurve me koronavirus, po mendohet të hapet spitali i dytë COVID. Në deklaratën e radhës për...

Sanatoriumi i kthehet normalitetit, Manastirliu: Beteja me koronavirusin vijon te Infektivi

Duke filluar nga dita e sotme, spitali “Shefqet Ndroqi” i cili shërbeu për disa kohë si spitali COVID 2 do të rikthehet në normalitet. Përmes...

Kim Jong-un në gjendje kritike për jetën, ja çfarë ka zbuluar Shërbimi Sekret Amerikan

Lideri i Koresë së veriut, Kim Jong-un ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pasi ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale. Ai i është nënshtruar...

I infektuar me koronavirus/ 51-vjeçari nga Kosova ‘mërzitet’ dhe largohet nga spitali

Kishte shkuar për të mjekuar krahun që e kishte lënduar në punë, por mjekët zbulojnë se ai ishte i infektuar me koronavirus. Ky rast...

Trupat transportohen me vinç/Rama publikon pamjet e trishta jashtë spitalit të New York

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video me pamjet e trishta nga jashtë spitalit të Brooklyn në New York. Në video shihet sesi...

Operacioni urgjent për vajzën nga Lezha me koronavirus, reagon Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale tek vajza e konfirmuar me koronavirus. Përmes një postimi...

Bilanci/ Konfirmohet me koronavirus mjeku në Durrës

Ministria e Shëndetësisë njoftoi pak më parë se janë konfirmuar edhe 10 raste të tjera me koronavirus në vend. Një nga këto raste është edhe...

“Një arsye për ta nisur ditën me një buzëqeshje”, Rama jep lajmin e shumëpritur

Teksa presidenti Meta shprehet se që nga 2 marsi ndodhet në shesh për të rivendosur vullnetin e sovranit në çdo institucion, kryeministri Rama nga...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-C*vid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...