E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Ndodhej e intubuar në Infektiv, ndërron jetë 23-vjeçarja

Një 23-vjeçare ka humbur jetën nga koronavirusi ditën e sotme në spitalin Infektiv.

E reja ishte shtruar para pak ditësh në spital, pasi kishte shfaqur simptomat e para. 23-vjeçarja ishte e intubuar në gjendje të rëndë në spitalin Infektiv.

Nuk dihet ende nëse viktima kishte sëmundje të tjera shoqëruese. Ajo bëhet kështu viktima më e re e shënuar nga koronavirusi në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pas 8 muajsh, Kina shënon vdekjen e parë nga koronavirusi. Rriten rastet e reja

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Nga: Skënder Minxhozi Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn. Fjala është për mërrëdhëniet e kryeministrit Edi...