E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Ndërron jetë tek “Infektivi” 49-vjeçarja

Shkon në dy numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Një 49-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv. Ajo ishte e vetëkarantinuar në shtëpi, ndërkohë që gjendja e saj sapo u rëndua u transportua për në spitalin Infektiv, ku edhe humbi jetën.

Ajo ishte intubuar prej 10 ditësh. Sipas Abc News, viktima ishte nëna e 7 fëmijëve dhe nusja e Xhume Hoxha, një e moshuar që jetonte në çadër bashkë me familjen pasi banesa e saj u dëmtua nga tërmeti.

Kjo familje kaloi në çadër një dimër të vështirë dhe madje dhe vetë nënë Xhumja u sëmur rëndë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...