E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

infektivi

Familjarët e pacientëve, të grumbulluar përpara Infektivit! Reagon QSUNT

Pas publikimit nga Presidenti Ilir Meta, por dhe nga mediat, të imazheve ku shfaqen familjarët e personave të prekur nga COVID-19 të grumbulluar përpara...

Kirurgu në Berat rezulton i infektuar, niset me urgjencë drejt Infektivit

Një mjek kirurg në Berat është infektuar nga koronavirusi. 40-vjeçari është transportuar me urgjencë drejt Spitalit Infektiv, pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar për...

Gjendja e rëndë në vend/ 4 viktima, mes tyre një 31-vjeçar

4 persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit, mes tyre edhe një 31-vjeçar. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, aktualisht në spitalin...

Shifra të larta nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, 4 persona humbin jetën

4 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi dhe 117 persona kanë rezultuar të infektuar në 24 orët e fundit. Duket se situata me pandeminë...

Situatë kritike me pandeminë/ 6 humbje jete dhe 117 të infektuar në 24 orët e fundit

6 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ky është bilanci i fundit i përditësuar nga Ministria e Shëndetësisë, në...

Pandemia/ Ndërron jetë tek Infektivi mësuesi 39-vjeçar

Një tjetër viktimë është shënuar në Shqipëri si pasojë e koronavirusit. Raportohet se ka ndërruar jetë tek Spitali Infektiv mësuesi i matematikës në shkollën “Haxhi...

Ndërroi jetë tek Infektivi/ Farmacistja u infektua në një festë familjare, motra e saj në intubim

Detaje të reja janë hedhur në dritë nga rasti i 44-vjeçares me koronavirus, e cila nuk ia doli dot mbanë kësaj beteje në Spitalin...

Një tjetër viktimë te Spitali Infektiv, 27-vjeçari ishte asimptomatik

Shërbimi Infektiv ka përcjellë detajet lidhur me rastin e vdekjes së një 27-vjeçari nga Kavaja, si pasojë e koronavirusit. Burime zyrtare sqarojnë se 27-vjeçari ishte...

Prej katër ditësh tek Infektivi, ndërron jetë 26-vjeçari që vuante nga talasemia

Covid-19 i ka marrë jetën një të riu në Shqipëri. Sot ka ndërruar jetë tek Infektivi një 26-vjeçar nga Kavaja. I riu i cili vuante...

Ndërron jetë farmacistja 43-vjeçare nga Durrësi, ishte infektuar 10 ditë më parë

Një 43-vjeçare me banim në Durrës, e ka humbur betejën me Covid-19. Gruaja e infektuar kishte disa ditë që ishte shtruar në Spitalin Infektiv,...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...