E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

viktime

Gjendet një person i pajetë në Elbasan, ja dyshimet e policisë

Një person është gjetur pa shenja jete në lagjen “5 maji” në Elbasan. Bëhet fjalë për 50-vjeçarin Rasim Sinani. Nga kqyrja e kufomës, nuk...

Vuçiç thotë se nderon çdo viktimë, por nuk deklarohet për shqiptarët e vrarë në Batajnicë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, konfirmoi të enjten se në një takim të mbyllur me përfaqësuesit e shoqërisë civile më 3 tetor në Beograd,...

Fushë Krujë: ‘Audi’ del nga rruga dhe përplaset me bordurën, humb jetën 26-vjeçari

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mëngjesin kësaj të mërkure në rrugën Fushë Krujë-Kurbin. Drejtuesi i automjetit tip ‘’Audi’’ humbi kontrollin duke u përplasur...

Rritet mosha mesatare e viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

Mosha mesatare e jetëve të humbura nga Covid-19 në vend ka ardhur në rritje për të dytin muaj radhazi, çka tregon se është ulur...

Vlorë: Përmbyset zetori teksa punonte tokën, humb jetën 60-vjeçari

Një 60-vjeçar ka humbur jetën, pasi zetori që drejtonte teksa punonte tokën, u përmbys. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Skrofotinë të Vlorës. Mësohet se zetori është...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Greqi: Cikloni ‘Ianos’ shkakton viktimën e parë

Greqia po përjeton një tmerr të vërtetë teksa është goditur nga cikloni 'Ianos', i cili ka shkaktuar edhe viktimën e parë. Sipas mediave greke, bëhet...

Aksident në Fier, ndërron jetë 30-vjeçari

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e sotme në Fier, si pasojë e të cilit ka ndërruar jetë një 30-vjeçar. Burime zyrtare nga...

Gjendet një kufomë në liqenin përpara shtëpisë së William dhe Kate

Princi William dhe Kate Middleton janë përballur me një ngjarje tronditëse, teksa në liqenin përpara Kensington Palace ku ata banojnë, u gjet trupi i...

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humb jetën drejtuesi i një prej mjeteve

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:05 në Kashar. Bëhet me dije se mjeti...

Të fundit

Tërmeti në Turqi, 4 viktima dhe 120 të plagosur

4 viktima dhe 120 të plagosur është aktualisht bilanci tragjik si pasojë e tërmetit të fortë në Turqi. Fatmirësisht 5 persona janë nxjerrë të...

Tërmeti/ Ambasada shqiptare, qytetarëve: Transferohuni në një zonë të sigurt

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë goditi Turqinë mesditën e sotme. Lëkundjet kanë qenë tepër të forta, në një thellësi prej 10 kilometrash...

“Priten pasgoditje në 48 orët e ardhshme”, sizmiologu grek paralajmëron banorët

Pas tërmetit të fortë 6.6 ballë në Turqi, priten edhe paslëkundje të tjera. Kjo është paralajmëruar nga sizmiologu i njohur grek, Vassilis Papazachos. Ai...

Ç’duhet të dini mbi Kolegjin Zgjedhor, që zgjedh presidentin e SHBA-së

Deri më tani, shumica e kandidatëve presidencialë që kanë fituar votën e Kolegjit Zgjedhor, kanë fituar dhe presidencën. Por pse u vendos një sistem...

Meta: Thellësisht i tronditur nga tërmeti që goditi Greqinë dhe Turqinë

Presidenti Meta, ka reaguar me anë të një mesazhi për situatën e vështirë që po përjeton Turqia pas tërmetit shkatërrimtar 6.6 ballë. Meta shprehet...