E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

spitali

Deputeti godet sërish: Spitali i Lushnjes vetëm për synetlliqe

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka shkaktuar sërish të qeshura në salllën e Kuvendit, falë të vërtetave të tij të hidhura. Ai tashmë njihet si...

Mbi 20 persona helmohen nga ushqimi në një dasmë

Mbi 20 persona janë helmuar nga ushqimi në një dasmë. Mes tyre ka edhe fëmijë. Personat në fjalë kanë qenë duke festuar në ambientet e...

Tragjedia në Tetovë, jep dorëheqjen Ministri i Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe, ka njoftuar dorëheqjen e tij si përgjegjësi morale, për ngjarjen tragjike në Tetovë. Filipçe ka deklaruar se tragjedia...

Maqedonia e Veriut kërkon ndihmën e BE-së dhe NATO-s pas shpërthimit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, të enjten ka kërkuar ndihmën e Bashkimit Evropian dhe NATO-s për hetimin e zjarrit, i cili të mërkurën shpërtheu...

Bie impakti i Cov*dit në vënd: Mbyllet spitali Cov*d 4

Situata nga koronavirusi në vendin tonë është lehtësuar ndjeshëm ditët e fundit. Kjo gjë ka sjellë dhe mbylljen e spitalit Covid 4. Ata pacientë që...

“S’do lemë asgjë mangët, kujdesuni për veten”, Rama nxjerr pamjet nga COVID 4

Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar mëngjesin e sotëm se spitali COVID 4 është gati me gjithçka që duhet për vijën e zjarrit. Në një...

U vetëhodh nga kati i katërt i spitalit, deputeti flet për fundin tragjik të vjehrrit

Deputeti Gjetan Gjetani ka rrëfyer më shumë detaje lidhur me rastin e vjehrrit të tij, Hasan Mira, i cili u vetëhodh nga spitali “Shefqet...

Maqedoni e Veriut/ Familjarët rrëmbejnë të vdekurin nga spitali

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Maqedoninë e Veriut, teksa familjarët kanë rrëmbyer një të vdekur nga spitali. Bëhet me dije se viktima ishte...

U hodh nga kati i katërt/ I afërmi pacientit: E lanë vetëm në dhomë se shfaqi shenja agresiviteti

Dalin detaje të tjera në dritë nga ngjarja e mbrëmshme, ku një 65-vjeçar i infektuar me COVID-19 u hodh nga kati i katërt i...

“Po ta dija çfarë bëhet këtu…”, zbulohet telefonata e 65-vjeçarit që u hodh nga dritarja e spitalit

Zbardhen detaje të reja lidhur me 65-vjeçarin që u hodh nga kati i katërt i spitali “Shefqet Ndroqi”. Një ditë para se të kryente aktin...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...