E hënë, 20 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“S’do lemë asgjë mangët, kujdesuni për veten”, Rama nxjerr pamjet nga COVID 4

Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar mëngjesin e sotëm se spitali COVID 4 është gati me gjithçka që duhet për vijën e zjarrit. Në një postim në Facebook, Rama thotë se në këtë luftë asgjë nuk do lënë mangët, duke nxjerrë edhe pamjet nga COVID 4.

Statusi

MIRËMËNGJES

Spitali COVID 4 është gati me gjithçka duhet në vijën e zjarrit, por ju lutem kujdesuni për veten e të tjerët, sepse kjo luftë ku ne s’do të lemë asgjë mangut, deri në fund, fitohet vetëm duke bërë secili të vetën.

#GjithçkaPërShëndetin

#MASKA

#DISTANCA

#HIGJIENA

Dje, Komiteti Teknik i Ekspertëve zhvilloi një konferencë për shtyp nga ku u fol për situatën e pandemisë në vendin tonë. Sipas ekspertëve, situata është përkeqësuar në raport me javët e kaluara, por po mbahet në kontroll. Drejtoresha e ISHP, Albana Fico, bëri me dije shifrat e ndryshuara të ditëve të fundit, duke nënvizuar një përkeqësim të situatës.

Sakaq, zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, ka bërë me dije se nuk ka asnjë arsye që qytetarët të shqetësohen për mungesë të kapaciteteve spitalore, pasi të gjitha janë të llogaritura mjaft mirë.

“Nuk duhet të kemi asnjë shqetësim për pakësim të kapaciteteve spitalore, janë të gjitha të kalkuluara me aq sa mund të kalkulohet. Jemi të kalkuluar që të shfrytëzojmë në maksimum burimet njerëzore dhe spitalore, nuk duhet të kemi frikë që kapacitetet spitalore nuk do të mjaftojnë për të gjithë ata që kanë nevojë për t’u trajtuar me COVID. Asnjë frikë për mungesë të kapaciteteve spitalore”, tha Rakacolli.

Lexo edhe :   PD: Propaganda bajate e qeverisë, i darkave te Nusreti e hoteleve 700 euro nata
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...