E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Tragjedia në Tetovë, jep dorëheqjen Ministri i Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe, ka njoftuar dorëheqjen e tij si përgjegjësi morale, për ngjarjen tragjike në Tetovë.

Filipçe ka deklaruar se tragjedia në Tetovë e ka prekur shumë, dhe e ndjen të nevojshme që të largohet nga posti i Ministrit të Shëndetësisë.

“Tragjedia fundit në Tetovë me ka prekur shumë, me vjen keq për viktimat, ngushëllime për familjet e tyre. Nuk kam fjalë ta përshkruaj këtë dhe s’ka mënyra për kompensim”, tha Filipçe.

Përpos tij, nga postet e tyre u larguan edhe zv.ministri i Shëndetësisë Ilir Hasani, dhe dy drejtorët e Spitalit Klinik të Tetovës, Florin Besimi dhe Artan Etemi.

Mbrëmjen e së mërkurës, në spitalin e Tetovës humbën jetën 14 pacientë të shtruar me Covid-19, pasi spitali u përfshi nga flakët. Asnjë person nuk është vënë ende para përgjegjësisë për ngjarjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...