E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

tetove

Tragjedia në Tetovë, jep dorëheqjen Ministri i Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe, ka njoftuar dorëheqjen e tij si përgjegjësi morale, për ngjarjen tragjike në Tetovë. Filipçe ka deklaruar se tragjedia...

Maqedonia e Veriut kërkon ndihmën e BE-së dhe NATO-s pas shpërthimit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, të enjten ka kërkuar ndihmën e Bashkimit Evropian dhe NATO-s për hetimin e zjarrit, i cili të mërkurën shpërtheu...

Tetovë/ Tentoi të shpëtonte nënën, u dogj dhe vetë brenda (FOTO)

Në mesin e 14 viktimave në spitalin që u shkrumbua në Tetovë, ndodhej edhe një vajzë e re, e cila ndodhej pranë së emës....

Tre ditë zie në Tetovë/Teuta Arifi: Kjo është dhimbje e madhe (VIDEO)

Komuna e Tetovës ka shpallur tre ditë zie, për ngjarjen tragjike që ndodhi mbrëmjen e djeshme në spitalin ku po trajtoheshin pacientët me Covid....

14 viktima në Tetovë, nxirren të gjallë 12 pacientë nga spitali i djegur

Prokuroria në Maqedoninë e Veriut ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të shpërthimit të zjarrit në spitalin e Tetovës. Mediat në vend bëjnë...

Tetovë/ Muaj më parë ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit të spitalit

Autoritetet kanë nisur nga hetimet, pas tragjedisë që ndodhi në Tetovë, ku flitet për një numër të lartë viktimash e po kështu të lënduarish....

Tragjedia në Tetovë/ 5 prokurorë marrin në dorë hetimet, flitet për 15 viktima

Pesë prokurorë kanë nisur hetimet për shpërthimin e zjarrit në Tetovë, e ndërsa burime jo zyrtare thonë se kanë ndërruar jetë së paku 15...

VIDEO/Tragjedi në Tetovë, shpërthim i fuqishëm në spitalin Covid

Një spital ku trajtoheshin të infektuarit me Covid-19 në Tetovë, është përfshirë nga flakët. Aktualisht raportohet për viktima, por ende nuk ka të dhëna...

Shkëndija ndahet në “paqe” me Shkupin në derbin e shqiptarëve

Shkëndija ka barazuar 1-1 në derbin shqiptar ndaj Shkupit. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka ka kaluar në avantazh me anë të 16-vjeçarit Dashamir Elezit...

Arrestohet ish-kryetari i Komunës së Tetovës

Me urdhër të Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion, pesë punonjës të Komunës së Tetovës janë arrestuar sot në mëngjes, ndërsa Departamenti për...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...