E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

VIDEO/Tragjedi në Tetovë, shpërthim i fuqishëm në spitalin Covid

Një spital ku trajtoheshin të infektuarit me Covid-19 në Tetovë, është përfshirë nga flakët. Aktualisht raportohet për viktima, por ende nuk ka të dhëna të sakta për këtë tragjedi.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka informuar se zjarri tashmë është shuar dhe se të gjitha ekipet nga spitali janë mobilizuar për të ndihmuar të plagosurit.

“Zjarri tashmë është shuar dhe të gjitha ekipet nga spitali janë mobilizuar për të ndihmuar të plagosurit. Ata po transportohen urgjentisht në Shkup, për tu dhënë kujdesin e duhur, ekipet e Klinikës janë të mobilizuar. Së shpejti do të dalim me informacione të reja”, shkruan Filipçe.

Ende nuk dihen shkaqet që shkaktuan zjarrin.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se nga zjarri që përfshiu spitalin në Tetovë, ka edhe viktima, dhe se për momentin po vërtetohet numri i personave që kanë humbur jetën, të lënduarit dhe gjendja e tyre.

Zjarri është shuar dhe të gjitha ekipet e spitalit janë mobilizuar, që tu dalin në ndihmë të lënduarve. Disa prej tyre janë transportuar në Qendrën Klinike në Shkup, që t’ju ofrohet ndihma e nevojshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...