E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Shkup

Aksidenti tragjik në Bullgari/Mbërrijnë në Shkup trupat e pajetë të viktimave

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, kanë arritur kufomat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari. Avionët ushtarakë janë ulur në aeroportin e Shkupit, ku...

Shkup/ Nuk u votua mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, në mesnatë konstatoi se nuk është votuar mosebesimi i qeverisë dhe e deklaroi seancën të mbyllur. Në mungesë të...

VIDEO/Tragjedi në Tetovë, shpërthim i fuqishëm në spitalin Covid

Një spital ku trajtoheshin të infektuarit me Covid-19 në Tetovë, është përfshirë nga flakët. Aktualisht raportohet për viktima, por ende nuk ka të dhëna...

Një shkop dhe hë në Shkup

Nga Artan Fuga T'çuditshëm jemi si popull! Nisemi për Bruksel e përfundojmë në Stamboll! Hip këtu të shoç Brukselin i thonë kësaj! Nisemi për Strazburg përfundojmë në...

Takimi i Ramës me Vuçiç dhe Zaev/ Basha: Protagonizëm i tepruar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka konsideruar si protagonizëm të tepruar takimin midis kryeministrit Edi Rama, homologut maqedonas Zoran Zaev dhe presidentit...

“Do flas shqip”, Rama e nis me batutë fjalën e tij në forumin e Shkupit

“Ballkani i Hapur” është titulli kryesor i panelit në Forumin Ekonomik Rajonal që po mbahet sot në Shkup. Pjesë e këtij paneli janë kryeministri...

Detaje/ Rama, Zaev dhe Vuçiç do të nënshkruajnë marrëveshje ndërshtetërore

Kryeminsitri Edi Rama, ndodhet për një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të homologut të tij, Zoran Zaev. Në Shkup, dy krerëve...

Heronjtë e defaktorizimit dhe të varfërimit të shqiptarëve!

Nga Kim Mehmeti Mediat e Tiranës bëjnë me dije se Shqipëria ka humbur në gjykatën e Arbitrazhit nga shtatë kompani dhe se duhet të paguajë...

“Java Çame”, marshim në Shkup: “Çamëria në zemrat tona”

“Java Çame” është zhvendosur sot në Shkup. Marshi për Çamërinë filloi nga Kalaja e Shkupit deri te Ambasada e Greqisë. Sipas agjencisë “almakos.com”, mësohet...

Muzikantët protestojnë kundër vendimit për të luajtur vetëm nëpër dasma

Muzikantët në Shkup instaluan sot skenën dhe pajisjet e tyre me instrumentet muzikorë para ndërtesës së qeverisë në Ilindenska. Dhe në vend të muzikës...

Të fundit

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...