E diel, 22 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Shkëndija ndahet në “paqe” me Shkupin në derbin e shqiptarëve

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Rritja e rasteve/ Sot hapet spitali Covid 3, brenda javës edhe Covid 4

Pas ankesave të shumta për ezaurimin e kapaciteteve në spitalet Covid, qeveria duket se po bën lëvizjen e radhës. Burime bëjnë me dije se...

Kaos në spital/ Mjeku thirrje qeverisë: Zgjohuni nga gjumi, hapni Covid 4

Situata paraqitet e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Mjeku i Urgjencës i ‘Shefqet Ndroqit’, ose Covid2, Dritan Koçiaj ka ngritur...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit. Ai rrëfen se...

Asnjë shenjë përmirësimi nga virusi/ 13 viktima, nami me të infektuarit

Vijon me ritme të larta numri i të prekurve, e po kështu edhe pacientëve që kanë humbur jetën si pasojë e pandemisë. Në 24 orët...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Shkëndija ka barazuar 1-1 në derbin shqiptar ndaj Shkupit.

Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka ka kaluar në avantazh me anë të 16-vjeçarit Dashamir Elezit në minutën 45+2’.

Shifrat u barazuan në 1-1 në minutën e 52’ me anë të golit të Ademit.

Ky barazim e mban ende në vendin e parë skuadrën e Shkëndijes me 26 pikë të grumbulluara ndërsa Shkupi renditet në vendin e tretë me 2 pikë më pak se tetovarët.

Lexo edhe :   Si funksionon Liga e Kombeve dhe lidhja që ka me Botërorin 2022
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkëndija ndahet në “paqe” me Shkupin në derbin e shqiptarëve

Shkëndija ka barazuar 1-1 në derbin shqiptar ndaj Shkupit. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka ka kaluar në avantazh me anë të 16-vjeçarit Dashamir Elezit...

Vuçiç, politikë mbi arkivolin e Patriarkut: Ai se donte pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç mbajti një fjalim në varrimin e kreut të Kishës Ortodokse Serbe, patriarkut Irinej, i cili vdiq nga koronavirusi, duke...

Automjeti del nga rruga te ‘Shkallët e Tujanit’: 1 viktimë dhe 2 të plagosur

Një aksident tragjik është regjistruar pak minuta më parë në periferi të Tiranës. Në afërsi të vendit të quajtur “Shkallët e Tujanit”, një automjet është...

FOTO/ Tirana një “betoniere” e madhe, 10 kulla në ndërtim e sipër

Edhe pse vendi ndodhet në krizë ekonomike për shkak të tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë Covid-19, Tirana vijon të ketë një bum ndërtimesh. Këtij...

Aksident në Tiranë: ‘Hyundai’ përplas automjetin e policisë (Foto)

Një aksident automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet tip 'Hyundai' ka përplasur automjetin e policisë. Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së 'Tufinës' në kryeqytet. Përplasja...