E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

skender brataj

Brataj: Nuk do ndalohet lëvizja e personave që nuk kanë pasaportën e vaksinimit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, deklaroi se nuk do të ndalohet lëvizja në nivel kontinental e atyre personave që nuk kanë bërë vaksinën...

Brataj: Nëse infektohemi mes dy dozave të vaksinës, rreziku është i lartë

Prej disa javësh, Shqipëria ka filluar vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, me vaksinën kineze Sinovac. Ky proces ka sjellë edhe uljen e të infektuarve...

Brataj: Do kemi lirim të mëtejshëm të masave, vjeshta rrezik për mutacione

Prej disa ditësh, Shqipëria ka nisur vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, teksa është përmirësuar edhe situata epidemiologjike. Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, deklaroi...

Ulja e rasteve me Covid-19/ Brataj: Pritet tjetër lehtësim masash

Prej disa ditësh, në vend ka filluar vaksinimi masiv i popullsisë kundër koronavirusit, duke sjellë edhe përmirësim të situatës epidemiologjike. Në ditët e fundit, ka...

Brataj: Deri në maj 500 mijë vaksinime, ja kur do i kthehemi normalitetit

Prej disa ditësh, Shqipëria ka filluar vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, çka ka sjellë edhe ulje të numrit të të infektuarve dhe viktimave. Kreu...

Brataj këshillon qytetarët: Ja si duhet të veprojmë pasi kemi kaluar Covid-in

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka dhënë një këshillë për qytetarët të cilët edhe pse kanë kaluar koronavirusin, vijojnë të kenë simptoma. Sipas tij,...

Brataj: Harta e infektimit është zgjeruar, po shtohen fshatrat

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se thirrjet drejtuar 127-ës janë konstante, dhe se në 24 orët e fundit ka pasur 1.700 të...

Covid-19, Brataj: Respektoni masat, beteja ende nuk ka mbaruar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se janë ulur vizitat mjekësore në banesa për rastet Covid. Nga konferenca e Komitetit Teknik, Brataj u shpreh...

Kur pritet t’i rikthehemi normalitetit? Flasin Rakacolli dhe Brataj

Me ardhjen e 1 milion dozave të vaksinës kineze Sinovac, shpresohet se shumë shpejt mund t'i rikthehemi jetës normale, si para pandemisë. E ftuar në...

Brataj: Pas prillit do të ketë rritje të infektimeve me Co*id-19

Edhe pse ditët e fundit kemi pasur ulje të rasteve me Covid-19, drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj mendon se pas muaj prill, kurba...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...