E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

skender brataj

Koronavirusi/ Brataj: Komiteti po sheh mundësinë për të lehtësuar masat

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Bratajdeklaroi se ka një rritje të lehtë të të shtruarve në spitale, megjithatë situata epidemiologjike paraqitet e qëndrueshme. Në një...

Koronavirusi/ Brataj jep lajmin e mirë: Ja kur do të hiqen maskat

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ddeklaroi se këtë verë mund të mos jemi të detyruar për të mbajtur maskën, të paktën në ambientet...

A mund të vaksinohen personat me alergji? Brataj publikon studimin e fundit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skendër Brataj ka sqaruar qytetarët të cilët kanë alergji, nëse mund të vaksinohen ose jo me vaksinat kundër koronavirusit. Brataj publikoi...

”Vala e tretë në maj”/ Brataj: Fushata dhe zgjedhjet do shtojnë infektimet

Shkelja e masave anti-covid gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet po rrit numrin e të infektuarëve nga koronavirusi. Në një intervistë për ''A2 CNN'', Brataj u...

Brataj: Nuk do ndalohet lëvizja e personave që nuk kanë pasaportën e vaksinimit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, deklaroi se nuk do të ndalohet lëvizja në nivel kontinental e atyre personave që nuk kanë bërë vaksinën...

Brataj: Nëse infektohemi mes dy dozave të vaksinës, rreziku është i lartë

Prej disa javësh, Shqipëria ka filluar vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, me vaksinën kineze Sinovac. Ky proces ka sjellë edhe uljen e të infektuarve...

Brataj: Do kemi lirim të mëtejshëm të masave, vjeshta rrezik për mutacione

Prej disa ditësh, Shqipëria ka nisur vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, teksa është përmirësuar edhe situata epidemiologjike. Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, deklaroi...

Ulja e rasteve me Covid-19/ Brataj: Pritet tjetër lehtësim masash

Prej disa ditësh, në vend ka filluar vaksinimi masiv i popullsisë kundër koronavirusit, duke sjellë edhe përmirësim të situatës epidemiologjike. Në ditët e fundit, ka...

Brataj: Deri në maj 500 mijë vaksinime, ja kur do i kthehemi normalitetit

Prej disa ditësh, Shqipëria ka filluar vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, çka ka sjellë edhe ulje të numrit të të infektuarve dhe viktimave. Kreu...

Brataj këshillon qytetarët: Ja si duhet të veprojmë pasi kemi kaluar Covid-in

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka dhënë një këshillë për qytetarët të cilët edhe pse kanë kaluar koronavirusin, vijojnë të kenë simptoma. Sipas tij,...

Të fundit

Napoli fiton pastër ndaj Fiorentinës, dhe nxjerr Juventusin jashtë Champions-it

Napoli ka arritur një fitore të vuajtur sot në javën e parafundit të Serisë A ndaj ekipit të Fiorentinës. Goli i parë erdhi në minutë...

Tiranë/ Motorristi godet kamionin tek Liqeni i thatë, dërgohet në spital

Tiranë/Informacion paraprak Në Unazë të Re, pranë Liqenit të thatë, mjeti motorr me drejtues shtetasin L. Dh., 23 vjeç ka goditur nga pas mjetin kamion...

Elbasan/ Basha: Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit dhe jo i Normales

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit. Basha ishte sot në Elbasan në vazhdën e një...

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...