E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

“Do hash plumbin ballit”, Skënder Brataj tregon mesazhet kërcënuese

Për mjekët, situata me pandeminë ka qenë tejet intensive dhe me plot të papritura. Jo çdo gjë ka kaluar me qetësi, ndërsa shpesh situata është agravuar kur qytetarët kanë humbur familjarët e tyre. Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tregoi sot në emisionin “Shqipëria live” mesazhet e shumta kërcënuese që merr në lidhje me deklaratat e tij për situatën e koronavirusit në vend. Ai tha haptazi se ka marrë mesazhe kërcënuese me jetë, por Brataj tha se s’ka ndërmend të ndalet, për të dhënë mendimin e tij si profesionist i fushës.

“Ka mesazhe; do hash plumbin ballit apo kërcënime, por nuk kam frikë të jap mendimin tim. Në një emision televiziv kishte mjekë, avokatë e politikanë dhe shpreha mendimin tim që një avokat nuk mund të shpjegojë sëmundjen dhe vaksinën se nuk e njeh.

Ky është qëllimi im si profesionist. Kush kalon sëmundjen ka imunitet, por bërja e vaksinës sugjerohet minimum 6 muaj, pasi ke kaluar sëmundjen. Studimet tregojnë se ata që vaksinohen janë 10 herë më të mbrojtur se ata që kanë kaluar sëmundjen dhe nuk vaksinohen”, tha Brataj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...