E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

shtrëngata

Nesër merrni masat, reshje shiu dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel dt.22) dhe nesër (e hënë, dt.23), priten reshje intensive në pjesën më të madhe të qarqeve të vendit. Ndërsa në...

Shi dhe shtrëngata në të gjithë vendin, këto zona kanë rrezik për përmbytje

Ditën e sotme priten reshje intensive deri lokalisht shumë intensive në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër, intensive në qarqet Fier, Berat, Korçë dhe mesatare në...

Shi, shtrëngata dhe erë e fortë/ Parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa në qarqet Shkodër, Kukës, Durrës, Tiranë dhe Fier priten reshje...

Reshje shiu dhe shtrëngata, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër, por lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë. Instituti i...

Moti për nesër/ Rënie temperaturash dhe shtrëngata shiu

Nesër (e diel, dt.10) priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër, por lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë. Ndërsa...

Pas tërmetit, Tirana përfshihet nga rrebeshe shiu

Prej pasdites së sotme, një mot me shira të rrëmbyeshëm dhe me shtrëngata ka pushtuar Tiranën. Teksa kanë kaluar dy ditë pas panikut të krijuar...

Nesër, reshje shiu në formë shtrëngate

Sot pasdite (e diel dt.02) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë dt.03) pritet shtim me intensitet të reshjeve, ato...

“Çmendet moti”, shtrëngata dhe breshër nesër

Sot pasdite (e martë dt.28) dhe nesër (e mërkurë dt.29) priten reshje të dobëta, përveç qarqeve Shkodër dhe Kukës, ku do të jenë mesatare...

Shi dhe shtrëngata, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Edhe dita e sotme parashikohet me reshje në të gjithë vendin, ndërsa qarqet me sasinë më të madhe priten të jenë Korça, Gjirokastra dhe...

Vazhdon moti i paqëndrueshëm, reshje shiu dhe shtrëngata në këto zona

Paqëndrueshmëria e motit do të vijojë edhe sot, në datën 1 maj. Moti parashikohet me vranësira mesatare e të dendura, si dhe intervale me...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...