E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

“O kone, mos më fol mua ashtu”, Salianji sulet të godasë Braçen (VIDEO)

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur pak çaste më parë në Kuvend. Ka qenë deputeti Ervin Salianji ai që ka marrë fjalën në Kuvend, dhe nisi të fliste për dosjen e përgjimeve italiane. Kundërpërgjigjja nga deputeti i Partisë Socialiste Ervin Braçe bëri që Salianji të shpërthente në ofendime. Demokrati e quajti Braçen një ‘kone’ dhe i bëri me shenjë që të dilnin nga aty. Të dy deputetët u përplasën fizikisht, por ndërhyri Garda.

Teksa nisi të akuzonte deputetin e PS, Erion Braçe, se ishte pjesë në përgjimet e prokurorisë italiane për Rezart Taçin, aty nisi dhe debati mes tyre.

Braçe e kundërshtonte nga vendi, ndërsa Salianji kaloi në ofendime: “O mos më fol mua ashtu ti o kone, çohu në këmbë çohu”.

Pas kësaj Salianji është sulur për ta goditur, por është bllokuar nga truprojat.  Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla ka ndërprerë menjëherë seancën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...

Rama: Do ndaloheni të shkoni në punë, nëse nuk vaksinoheni!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar qytetarët e pa vaksinuar, se nëse nuk marrin dozën e parë, do vijë dita që nuk do mund të marrin...