E shtunë, 16 Janar, 2021
1 C
Tirana

Shtrëngata dhe reshje shiu, parashikimi i motit për nesër

Sot pasdite (e martë, dt. 21) dhe nesër (e mërkurë, dt. 22), priten reshje në të gjithë vendin.

Në qarqet Elbasan, Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër, priten reshje mesatare. Ndërsa në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër, mesatare deri lokalisht intensive të shoqëruara me shtrëngata.

Në pjesën tjeter të territorit reshjet priten të jenë të dobëta, deri lokalisht mesatare.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt. 22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 11 / 15 °C
në vendet e ulëta: 8 / 15 °C
në vendet malore: 5 / 9 °C

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...