E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

shtepia e bardhe

Stafi i Shtëpisë së Bardhë urdhërohet të vendosë maska

Stafi i Shtëpisë së Bardhë u urdhërua të vendosë maska në fytyrë, pasi dy pjesëtarë të tij dolën pozitivë në testet për koronavirus. Zyra e...

Media amerikane: Shtëpia e Bardhë bllokoi udhëzimet e CDC-së

Sipas një korrespondence elektronike të siguruar nga agjencia e lajmeve “Associated Press” vendimi për të mos zbatuar këshillat e hollësishme të ekspertëve kryesorë të...

Koronavirusi/ Një tjetër pjestar i stafit të Shtëpisë së Bardhë teston pozitiv

Shtëpia e Bardhë mori në mbrojtje punën e saj për të mbajtur Presidentin Donald Trump dhe Zëvendës Presidenti Mike Pence larg infektimit. Komentet erdhën...

Shtëpia e Bardhë: Fauci nuk do të dëshmojë në Kongres për koronavirusin

Shtëpia e Bardhë në SHBA bëri me dije se zyrtari kryesor shëndetësor i vendit, Anthony Fauci nuk do të dëshmojë në komisionin e Kongresit. Ky...

Shtëpia e Bardhë njofton planet për rritje dramatike të testimeve për COVID-19

Shtëpia e Bardhë lëshoi udhëzime të reja të hënën mbi testimet për Covid-19 dhe rihapjen e bizneseve ndërsa Presidenti Donald Trump deklaroi se "të...

“Pacientëve t’u injektohet dezinfektues në trup”, mjekët shpërthejnë ashpër ndaj Trump-it

Komuniteti mjekësor ka fajësuar presidentin amerikan Donald Trump, pasi sugjeroi që injektimi i njerëzve me dezinfektues mund të trajtojë COVID-19. Një ditë më parë,...

COVID-19/ Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë

Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650, Shtëpia e...

A mund të shkaktojë Trump, një luftë të re etnike në Ballkan

Nga: Casey Mishel “New Republic” Ndërsa po përpiqet me vështirësi të menaxhojë krizën e koronavirusit, Shtëpia e Bardhë ka nisur të punojë për të korrur...

Donte të ekzekutonte Trump, arrestohet 25-vjeçari pranë Shtëpisë së Bardhë

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e djeshme në SHBA, pasi akuzohet për kërcënimin me vrasje të presidentit Trump. Sipas mediave të huaja, Roger Hedgett u...

Shtëpia e Bardhë duket një mrekulli me zbukurimet e Krishtlindjes

Zonja e Parë e Amerikës Melania Trump ka shënuar hapjen zyrtare të sezonit të festave me dekorimet e Krishtlindjes të Shtëpisë së Bardhë. Tema e...

Të fundit

Akuza e PD për Ramën në Paris, reagon zyra e kryeministrit

Pas akuzave të ngritura sot nga PD, se Kryeministri Edi Rama gjatë një fundjave në Paris ka përdorur avionin e “Air Albania” si një...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...
WhatsApp KONTAKTO TT