E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e disa dekreteve të rëndësishme.

I shoqëruar nga Zonja e Parë, bashkëshortja Jill Biden, i pari i Amerikës ka kryer ritualin e përhershëm, teksa ka zhvilluar paradën ku ka përshëndetur të gjithë mbështetësit e tij.

Më pas ai ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, derën e së cilës e ka hapur me gruan e tij. Para se të futeshin brenda, ata i dhanë njëri-tjetrit një përqafim plot dashuri.

Joe Biden është betuar sot në ndërtesën e Kapitolit, me dorën mbi biblën e familjes së tij që nga viti 1893, duke u bërë kështu zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Më herët u betua dhe zëvendësja e tij, Kamala Harris.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Biden: Në fund të majit SHBA do të kenë vaksina për të gjithë të rriturit

Premier League/ Leicester me mungesa, Arsenali me objektiv Champions-in

Një katastrofë përsa i përket formës, ka bërë që kontrolli i Leicesterit në vendin e katërt në Premier League të zbehet. Ekipi i pozicionuar në...

Meta sfidon Ramën: Në takim me njerëzit pa truprojë (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shfaqur sot në njësinë 10 në kryeqytet, duke takuar qytetarë të ndryshëm. Disa persona ndalojnë dhe e përshëndesin me...

SHBA-ja dënon “sulmin” e Kinës ndaj autonomisë së Hong Kongut

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar vendimet e Kinës për të rregulluar sistemin elektoral të Hong Kongut dhe i kanë konsideruar ato si “sulm të...

Tjetër tërheqje nga PS-ja, deputeti Vorpsi: Do t’ia kaloj stafetën të rinjve

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherësh Prefekti i Qarkut Tiranë, Sadi Vorpsi ka njoftuar largimin e tij nga politika. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Basha: Sfida më e madhe pas 25 prillit, frenimi i ikjes së të rinjve nga vendi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim online me studentë dhe përfaqësues të EDS (European Democrat Students). Të pranishëm në këtë takim...