E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

shperdorim detyre

“Shpërdorim detyre”/ Përfundon në gjykatë nën/drejtori i Kadastrës Berat (Emri)

Një tjetër funksionar publik është në ndjekje penale nga Prokuroria e Beratit, e cila, pas hetimeve të kryera, e ka përcjellë tashmë dosjen në...

Lejuan gazetarët të bisedonin me të pandehurin, pezullohen 3 policët në Fier

Policia e Fierit ka pezulluar 3 punonjës policie për shpërdorim detyre. Gjatë shoqërimit të 36-vjeçarit me iniciale S.M, i cili kishte dhunuar dhe kryer...

“Shpifje, ka Zot që i gjykon”, kryetarja e Bashkisë Dimal shuan heshtjen

Kryetarja e Bashkisë Dimal (ish Ura Vajgurore), Juliana Mema, akuzohet për 'shpërdorim detyre'. Një kallëzim penal është regjistruar ndaj saj, në Prokurorinë e Rrethit...

Detajet/ Drejtori i hidrokarbureve në AKBN u largua një ditë para arrestimeve

Zbardhen detaje të reja nga dosja e hetimeve e zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore (AKBN). Policia ka shpallur në kërkim edhe biznesmenin Isuf...

SHÇBA pezullon nga detyra 7 punonjës policie

7 punonjës policie janë pezulluar nga detyra, pasi akuzohen për ‘shpërdorim detyre’. Punonjësit e policisë dyshohet se duke keqpërdorur detyrën, në bashkëpunim me njëri-tjetrin...

Kontrolle në Velipojë/ Arrestohen 3 punonjës të administratës, ja arsyeja

Policia e Shkodrës ka arrestuar 3 punonjës të Administratës së Zonave të Mbrojtura, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Si dhe janë proceduar penalisht edhe...

Kryeplaku arrestohet për shpërdorim detyre

Kryeplaku i Komunës Peshtan në Bashkinë e Maliqit, Korçë, është arrestuar për shpërdorim detyre. Sipas Policisë, shtetasi me iniciale O. Ç, 55 vjeç ka shpërdoruar...

Avokatët e Jaeld Çelës apelojnë vendimin e Krimeve të Rënda

Avokatët e Jaeld Çelës kanë apeluar vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-kryepolicin, pas vendimit me 3.4 vite burg. Çela kërkon pafajësinë...

Pas vendimit të Gjykatës, Tahiri tregon lëvizjen e radhës: Do ta ankimoj vendimin

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë në një takim me mediat për të thënë atë që ai e quan të vërtetat e tij....

Arrestohet administratori i PS-së për shpërdorim detyre

Kryetari i Njësisë Administrative Dërmënas, Dilaver Shyti është ndaluar nga Policia e Fierit me akuzën për “Shpërdorim detyre”. Policia ka bërë me dije se janë arrestuar...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...