E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

Shkëlqim Hajdari

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

Hajdari: Në objektivin e SPAK-ut, edhe ”peshqit e mëdhenj”

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës dhe kryetari i shoqatës së prokurorëve shqiptarë, Shkëlqim Hajdari deklaroi se në objektivin e SPAK-ut janë edhe...

Provat që do zbardhin “21 Janarin”/Ekspertiza e FBI-së: Vrasjet ishin me dashje

Më 21 janar të vitit 2011, në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" u ekzekutuan Faik Myrtaj, Ziver Veizi, Aleks Nika dhe Hekuran Deda. Për dy...

“21 Janari”/Ish-prokurori Hajdari: Rihetimi mund të ndryshojë dënimet

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar në rubrikën "Opinion" në "News24", ka folur për rihapjen e hetimeve nga Prokuroria e Tiranës për çështjen e "21...

Padia e Berishës në Francë ndaj Blinken/ Hajdari: Ky gjyq është i humbur

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, e konsideron të humbur gjyqin në Gjykatën Korreksionale të Parisit, ku ish-kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë betejën ligjore ndaj Sekretarit...

Berisha ”non grata”/ Hajdari: Do ketë goditje të tjera

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, deklaroi se pas shpalljes ''non grata'' të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe familjes së tij, do të ketë ''goditje'' të tjera për...

Hajdari: DASH ka të dhëna për Berishën, është përfshirë në korrupsion

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar vendimin e Departamentit amerikan të Shtetit (DASH), që shpalli ''non grata'' ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij. I ftuar...

Ish prokurori Hajdari: Llalla emëroi prokurorë të kontrolluar nga krimi

“Ish kryeprokurori Adriatik Llalla vedosi në krye të zyrave të prokurorive krysore të vendit njerëz që kontrolloheshin nga krimi i organizuar”. Kështu ka deklaruar...

Ish kryeprokurori Hajdari ironizon Berishën: Padia çon në konflikt me SHBA!

Ish kryeprokurori i Apelit, Shkëlqim Hajdari  e ka cilësuar si deklaratë të pamenduar që mund të çojnë në konflikt SHBA dhe Shqipërinë padinë për...

“Dënimi i Llallës”, çfarë parashikoi ish prokurori Hajdari para 5 vitesh

Ish kreu i Shoqatës së Prokurorëve, Shkëlqim Hajdari, paralajmëroi pesë vite më parë pasojat e funksionimit të Reformës në Drejtësi. Dënimi i sotëm i...

Të fundit

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Profil/ Kush është Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries ka qenë çelësi i të dy fitoreve për Holandën deri më tani, por ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e...