E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Shkëlqim Hajdari

“Duhet të ndërtojmë një kod mbrojtjeje”, Hajdari: Rregullat në fasoneri duhet të jenë të forta

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari është shprehur se pandemia e koronavirusit i ka bërë një radioskopi të fortë të gjithë industrisë së fasonerisë në...

“Fasoneritë s’kanë pse të mbyllen”, Shkëlqim Hajdari: 21 prej tyre janë gjobitur

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka treguar me shifra për të gjithë punën koordinuar në terren, për inspektimet e kryera nga ISHP, AKU, Agjencia...

Shkëlqim Hajdari takim me sipërmarrësit e peshkimit: Kërkesat e tyre janë të realizueshme

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka zhvilluar ditën e sotme një takim me disa nga sipërmarrësit e peshkimit në Vlorë. Të pranishëm në këtë takim...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...

Rinisin eksportet bujqësore/ Shkëlqim Hajdari: 300 ton prodhime drejt Kosovës

Inspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari ka bërë me dije se janë duke rinisur eksportet bujqësore. Kësisoj prodhimet shqiptare të mbetura stok, si pasojë...

Shkëlqim Hajdari: Prodhimet shqiptare të mbetura stok, do të eksportohen në Kosovë dhe Maqedoni

Inspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari së fundmi ka njoftuar se prodhimet shqiptare të mbetura stok, si pasojë e koronavirusit, do të eksportohen...

Koronavirusi ‘mund’ ish-kampionin e boksit, familjarët e miqtë i japin lamtumirën e fundit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari, i ka dhënë lamtumirën e fundit ish-kampionit shqiptar të boksit, Skënder Kurti. Ai nuk ia doli dot mbanë të...

“Pikat kufitare do jenë të mbyllura”, kryeinspektori Shkëlqim Hajdari: Gjoba kush thyen rregullat 

Referuar situatës nga pandemia globale, Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari është shprehur se aktualisht në terren janë grupe pune që monitorojnë se si i...

Shkëlqim Hajdari, zyrtari i lartë që kryen vetë inspektimet në gjithë Shqipërinë (VIDEO)

Që nga nisja e pandemisë në Shqipëri në datën 9 mars, situata po monitorohet me video konferenca, si një masë lidhur me izolimin e...

Kryeinspektori Shkëlqim Hajdari: Sakrifikoni dhe qëndroni në shtëpi, vetëm kështu mund t’ia dalim

Kryeinspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari shprehet se Gramshi është një nga qytetet me infektim zero nga koronavirusi, për shkak se banorët e...

Të fundit

Operacioni “Baldushku”/ Dy të arrestuar për shitje të lëndëve narkotike

Dy shtetas 22 vjeç dhe 30 vjeç, të dy banues në Tiranë janë vënë në pranga, pasi akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Në sajë...

12 fëmijë për grup, rregullat e reja në kopshte

Ashtu siç është njoftuar nga autoritetet në vendin tonë, kopshtet dhe çerdhet pritet të hapen më datën 1 Qershor. Ndërkohë raportohet se edukatorët dhe stafi...

Pas takimit me Yuri Kim, Basha bën lëvizjen e radhës

Një ditë pas takimit me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim, kryedemokrati Basha po mban një takim me ambasadorin gjerman, Peter Zingraf. Takimi ka në fokus...

Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin

Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale! Ky është rezultati i sondazhit vjetor “Barometri i Ballkanit” 2020, që...

Pesë gjërat fantastike që bën truri kur je në gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor...
WhatsApp KONTAKTO TT