E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

shitjet

Koronavirusi, shitjet në supermarkete u rritën me 300%

Shqiptarët u gdhinë të hënën e kësaj jave me lajmin se ishin zbuluar dy raste të qytetarëve të prekur nga coronavirus diçka që duket...

7 strategjitë e biznesit që ju ndihmojnë të keni para në çdo rrethanë

Është e lehtë për të fituar para kur klientët besojnë tek ju, ekonomia po lulëzon dhe të gjithë janë të lumtur. Por çfarë ndodh...

Patatja flaket në rrugë, Rama “mburret” me shitjen e frutave

Shqipëria shtrihet në pozita të frytshme gjeografike, ndërsa ajo që vihet re është  moszbatimi efektiv i mekanizmave të eksportit apo rritjes së prodhimit të...

Apple fiton shumë, por paguan 38 miliardë dollarë taksa

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” do të paguajë 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet e realizuara jashtë vendit, për shkak të reformës së re...

Eksportet “mburren” me shitjet e pasurisë kombëtare

Ekonomia shqiptare ka shënuar rritje në katër vitet e fundit duke vendosur në lojë një faktor shumë të rëndësishme, i cili lidhet me eksportet...

Pas vdekjes së Benningtonit, rriten në mënyrë marramendëse shitjet e këngëve të Linkin Park

Pas vetëvrasjes së këngëtarit Chester Bennington më 20 korrik, dëgjimet e  këngëve të grupit Linkin Park janë rritur me 730%. Bazuar në raportin e dëgjueshmërisë...

Të fundit

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...