E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

shifrat

Tronditja e tregjeve të punës

Marrë nga Monitor Tregjet e punës po funksionojnë, por gjithashtu po ndryshojnë. Tregjet e punës e kanë përballuar Covid-19 më mirë sesa pritej. Por ato...

Pandemia/ Dalin shifrat, ja sa të dënuar janë të infektuar në Shqipëri

Në burgjet në Shqipëri, deri më tani rezultojnë të infektuar me koronavirus 15 persona të dënuar. Së fundmi është raportuar se në IEVP Fier, 6...

Shifrat nga pandemia/ PD nxjerr videon, akuzon qeverinë për mashtrim

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, shprehet se qeveria është duke mashtruar lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ajo ka publikuar një video në Facebook, ku një...

Rritet numri i rasteve në Itali gjatë 24 orëve të fundit

Italia ka regjistruar sërish një rritje të rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë shënuar 412 raste të...

Kosovë/ Sërish numër i lartë i viktimave nga pandemia

Kosova nuk ka shënuar ndonjë përmirësim në numrin e rasteve të reja me koronavirus dhe viktimave. Gjatë 24 orëve të fundit, Kosova ka shënuar 188...

Brataj: Nëse respektohen masat, për tri javë numrat e pandemisë zbresin

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, shprehet se nuk duhet të tregohemi pesimistë, pavarësisht rritjes së rasteve të reja me koronavirus. Në një intervistë për...

Italia drejt shërimit, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

Italia duket se është në rrugën e duhur, për kontrollimin e situatës pandemike në vend. Kjo pasi numri i viktimave sa vjen edhe është më...

Dalin shifrat marramendëse! Ja sa para mund të humbasin këngëtarët shqiptarë si pasojë e pandemisë

Pandemia e Covid-19 ka shkaktuar pasoja të shumta ekonomike përveç krizës shëndetësore. E gjithë bota duket se tashmë është gjunjëzuar, teksa kriza ekonomike pritet të...

Bilanci nga koronavirusi/ Maqedonia e Veriut regjistron 5 viktima në 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë e rëndë. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë shënuar 101 raste të...

“Shifrat nga koronavirusi janë më të larta”/ Britania publikon dokumentet që zemërojnë Kinën

Britania e Madhe ka publikuar sot një dokument, sipas të cilit vërtetohet se Kina nuk e ka raportuar shifrën e vërtetë të numrit të...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...