E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

rrëzojnë

Kush janë tre gratë që pritet ta rrëzojnë diktatorin e fundit në Evropë

Svjetlana Tikanovskaja, Veronika Cepkalo dhe Maria Kolesnikova janë tre gratë që kanë bashkuar forcat kundër udhëheqësit të Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko. Ky i fundit ka...

Kuvend/ Ndërkombëtarët rrëzojnë paketën e maxhorancës për mediat online

Përfaqësuesit e BE, OSBE, Këshillit të Europës dhe Kombeve të Bashkuara kritikuan njëzëri cenimin e lirisë së shprehjes përmes projektligjeve për kontrollin e medias...

Brexit/ Ligjvënësit britanikë e rrëzojnë për herë të tretë, BE me samit të jashtëzakonshëm

Ujdia për Brexit e kryeministres Thereza May pëson disfatë për herë të tretë në Dhomën e Komunëve, duke shtuar kështu paqartësitë për procesin e...

Basha tryezë me Aleancën për Teatrin, fton artistët për të rrëzuar Ramën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar bashkimin e elitës me opozitën për t’i dhënë fund këtij regjimi që sipas tij po shkatërron...

Lista Serbe “thur planin”, ja si do ta rrëzojnë qeverinë Haradinaj

Lista Serbe është e gatshme të votojë për rrëzimin e Qeverisë së Ramush Haradinajt, nëse opozita siguron 51 vende në Kuvendin e Kosovës, ka...

Taksim zero për pagat deri në 40 mijë/ Rama dhe Ahmetaj ‘rrëzojnë’ Braçen

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me debate mes deputeti Erion Braçe dhe ministrit të Financave, Arben Ahmetaj, ndërsa nuk ka munguar as ndërhyrja...

Momente tmerri/Dy shqiponja rrëzojnë parashutistin në Himalaje (Video)

Një kamera e vendosur në helmetën e një parashutisti ka sjellë një pamje të pabesueshme të momentit kur dy shqiponja e sulmojnë atë mbi...

Video/Ushtria, gola dhe përmbysje e çmendur, tunizianët rrëzojnë nga froni ‘mbretin’

Në Afrikë është rishkruar historia, ekipi tunizian Esperance ka realizuar një përmbysje të madh ndaj ‘mbretërve’ të Al Ahlit dhe pas 8 vitesh radhazi...

Turistët rrëzojnë euron, këmbehet me 126 lekë

Fillimi i kësaj jave ka shënuar forcimin e pozitave të lekut në këmbim me euron. Kjo javë përkon me mesin e muajit korrik dhe...

(VIDEO) 28 vite nga eksodi në ambasada/A mund ta rrëzojnë emigrantët këtë klasë politike të korruptuar?  

Ata u “derdhën” nëpër ambasadat e huaja, duke i dhënë goditjen fatale diktaturës. Qytetarët e thjeshtë u solidarizuan me ta, Ramiz Alia i cilësoi...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...