E martë, 7 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

rrezimi i qeverise

Pa ‘Shtëpinë e Bardhë’, Albini do ishte kryetar komune Jugosllave dhe jo kryeministër i Kosovës

Nga Kreshnik Spahiu Ambasada amerikane më kërkoi 8 vite më parë të mos mbaja asnjë marrëdhënie me Albin Kurtin, por unë bëra të kundërtën dhe...

Rrëzimi i qeverisë/Zëdhënësja e KE: Kosova do të përballet me një situatë të vështirë

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero ka komentuar rrëzimin e qeverisë së Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Pisonero thotë se...

Mediat e huaja jehonë thirrjes së presidentit Meta për protesta

Deklarata e presidentit Meta për protesta kundër qeverisë duket se ka shkaktuar bujë të madhe edhe në mediat ndërkombëtare. Gazetat prestigjioze si “New York Times”,...

Kosovë/ Opozita paralajmëron mocion mosbesimi për rrëzimin e qeverisë

Edhe pas formimit të qeverisë, në Kosovë palët politike vijojnë të kenë tensione mes tyre. Madje, deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës po synojnë që...

Të fundit

Procedohet 22-vjeçarja e infektuar/ Shkon për të takuar prindërit, policia merr vendimin drastik

Policia ka nisur hetimet për një 22-vjeçare në Lushnje, e cila theu karantinën. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, proceduan...

Futbollisti goditet nga rrufeja gjatë stërvitjes (FOTO-VIDEO)

Një futbollist 16-vjeçar rus është në gjendje të rëndë, pasi është goditur nga rrufeja gjatë stërvitjes. Ivan Zaborsky, 16 vjeç po lufton me vdekjen,...

‘Friends’ rinis xhirimet së shpejti

‘Friends’ do të rinisë xhirimet së shpejti. Por edhe këta personazhe mjaft të dashur për publikun, do ti duhet që të respektojnë një sërë...

“Kam pi gjysmë kile raki që në mëngjes, s’më gje gjo mua”, Brataj: Për të qeshur apo për të qarë?

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka ndarë me ndjekësit një episod që i ka ndodhur sot herët më mëngjes, ndërsa i ishte drejtuar...

Melburni i Australisë rikthehet në izolim/Kryeministri: Do mbyllemi për 6 javë

Pas shtimit të numrit të rasteve me koronavirus, është marrë vendimi që Melburrni të izolohet. Raportohet se mbi pesë milionë banorë të Melburnit, qytetit...