E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Mediat e huaja jehonë thirrjes së presidentit Meta për protesta

Deklarata e presidentit Meta për protesta kundër qeverisë duket se ka shkaktuar bujë të madhe edhe në mediat ndërkombëtare.

Gazetat prestigjioze si “New York Times”, britanikja Independent dhe media të tjera perëndimore kanë pasqyruar thirrjen që presidenti bëri gjatë ditës së sotme.

“Presidenti i Shqipërisë i bën thirrje njerëzve që të rrëzojnë qeverinë” është titulli që shumë media kanë pasqyruar në faqen e tyre.

“Voice Of America”

“The New York Times”

“The Independent”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....